31. juuli 2013

Vihma lõhn

on sellel suvel küll aedniku nina jaoks parim kõigist peentest parfüümidest. Meil on kahe kuu jooksul sadanud täpselt kolm korda, 14.juunil, 22.juulil ja eile, 30.juulil. Siis ka mitte piisavalt, et maad mööda laiali olevad kobarpead end üles ajaksid. Häving aias on ilmselt suur,aga eks tibusid loetakse järgmisel kevadel. Elektriarvele ei taha kohe üldse mitte möelda,sest müügiplatsil jooksevad vihmutid niigi iga päev kolm-neli tundi ja aia ning platsi korraga kastmiseks pole veesurve piisav. Kui ma järgmisel aastal selle äriga jätkan, siis peab mingi tehnilise lahenduse välja mõtlema. Samamoodi nagunii jätkata ei saa, sest üksi ei jõua, kellegi palkamiseks sellise käibe juures aga pole lihtsalt raha. Elasime me M-ga ju siiski sellest rahast, mida mu teine töökoht palgaks maksab...
Sama teema tuli jutuks eile eesti parimas püsikupoes...tunnistan ausalt, et Lepiku-Mardi kollektsioonaiani on mul ikka veel väga palju areneda, ja ma tõesti imestan, kuidas Viivi oma meeletuid istutusalasid hooldada jõuab. Aga vähemalt silm hakkas mul üle tüki aja särama ja kuna katte all on tükk tühja maad marineerimas, sai ikka autosse ka üht-teist:
kuning-karusõrg
hiid-päevalill
henry liilia
leichtlinii liilia
mugul-jänesekapsas
valge mesiohakas (ehk kannatab ümberistutamise välja, jube lahe tegelane)
mehine naistepuna
afgaani kukekannus
kevadmagunad, põhiliik ja Multiplex
charmichaeli käoking
fischeri käoking
pikatipmeline tulivõhk
bergeenia Magic Giant
risoomikad kurerehad Spessart ja Ingversus Variety
harilik kikkaputk
üks nimetu martagonliilia ja vahva õiega nimetu vägihein
unustasin krabada priimulaid, aga ehk teine kord.
Suures silmanuumamise tuhinas oleksin pildid peaaegu tegemata unustanud, lõpuks ikka tuli meelde natuke pildistada ka.Tagasiteel käisin M vanematega haual ja istusime natuke.
Koju jõudes ahmisin vee lõhna sisse nagu mingit narkootikumi.


4 kommentaari:

 1. Veel on alati hea lõhn, ka siis, kui teda isegi palju tundub olevat. Peale eelmise sügise on sel aastal puude juurdekasvud üle mitme aasta jälle normaalsed või ülinormaalsed :)

  VastaKustuta
 2. Meil nähti vihma samadel kuupäevadel ja kõik. Täna lõpuks mõnus tunne, et pütid vihmavett täis, kahjuks nad liiga väikesed, peaks oluliselt suuremad olema.
  Viivi aias olen korduvalt imetlenud ja imestanud, lihtsalt nii suur valik

  VastaKustuta
 3. Teie veeolud on siis karmimad, peaaegu olematud. nimekiri pani minu ka guugeldama :, eriti karusõrg.

  Huvitav, et minagi mõtlesin eile õhtul pärast vihma, et sel suvel on taevavesi haruldane ja lõhn...

  VastaKustuta