15. november 2016

November pooleks

Märkamatult on pool novembrikuud mööda saanud. Töises mõttes on niivõrd kiire aeg, et pole aegagi pimedust märgata. Isegi päikest on mõnel päeval olnud, aga see ei muuda asja, et kella neljast on pime ja kuskil seitsmest tahaks juba magama minna.
Midagi peab ette võtma kuuriservaga. Väljas on sula ja see tähendab, et kuuri ligi sajameetrine plekk-katus viskab kogu lumekihi ühe raksuga maha kivikõvaks lumevalliks. Tagumine külg oleks ükskõik, aga mööda esimest külge käib tee sisse ja välja. Ja seal lumevalli otsas kontsasaabastega kurnida on ikka päris tüütu ja konteväänav. Kühveldada seda jubedust ei saa ja kirkaga kallale minna pole aega.
Lähiaegade ilmateade aga näeb välja nii, et ehk sulab ise ära
Homme pole vaja õnneks kuskile minna, saab kodus tööd teha, mitte kodutöid, ikka seda, mille eest palka saab. Praegu on õues igatahes vinge tuul ja sajab päris vastikut lörtsi. Aga toas on soe, valge ja ahjus lõõmab tuli. 3 kommentaari:

 1. Seda kkui õdus on toas kui on elavat tuld, palju lampe, küünlaid ja armsad loomikud, saabki alles siis aru kui väljas on ilge :)

  VastaKustuta
 2. Meil sadas täna veel lund, mis edasi, eks näis.

  VastaKustuta
 3. Kohe sulab see ära.
  Kui ei sula, võib kastekannuga kuuma vett peale valada ;)

  VastaKustuta