7. jaanuar 2017

Tormab ja tuiskab

Kolmapäeval ja neljapäeval oli ikka eriliselt jube ilm, lakkamatu lumetuisk ja kuigi maksimumiks jäi -10,8 külmakraadi oli tänu tugevale tormile tunne, nagu oleks väljas vähemalt -30. Tegin kodus tööd ja jalga tõstsin välja ainult niipalju, et penisid sisse-välja lasta.
Eile andis vahelduseks ühe päikeselise ja tuuletu päeva ja õhtul langes temperatuur selle talve seni madalamale tasemele, -12,8, aga maja püsis tänu tuulevaikusele kõvasti soojem ja tujugi sellevõrra parem. Kuigi tööasjadega oli kiire, tegin ka ühe õuetiiru, tõin äraköetute asemele kolm kärutäit puid, kihutasin prügikotid konteinerisse ja viskasin kuuriesise hange laiali, kui mujal lund peaaegu pole, siis sinna õnnestub alati põlvekõrgusel hangel tekkida.
Pilte teha ei jõudnud, sest tööasjad tuli joonde ajada ja hulkumiseks aega ei jäänud. See-eest oli isegi traktor käinud.
Täna lendab lumi akna taga maaga paralleelselt, aga vähemalt temperatuur on tõusnud -6,4 peale ja homseks lubatakse suisa sula.
Minul on pärast üsnagi tihedat töönädalat tõsine puhkepäev ja ma pole kindel, kas ma paksust hommikumantlist üldse välja poen. Koertel ja kassil on sügavalt suva, mismoodi ma välja näen ja hommikumantel on soe.
Vähemalt teisipäeval õnnestus kanada kuuske Conica ka pühademeeleolus pildistada. Nüüd peaks ehted küljest juba võtma, aga tänase ilmaga jääb tegemata.

4 kommentaari:

 1. Mina isiklikult ei poeks soojast hommikumantlist välja :) Aga ilm on meil täiesti erinev, meil lauspäike, õrn lõunatuuleke ja -21 lt on tõusnud -17 le :)

  VastaKustuta
 2. Meil ka kylmakraadid Rahmeldajaga samad.
  Aga meie hoiame tulesid veel 2 nädalat - sest kahju on neid maha võtta ja 2) lugupidamisest õigeusklike esivanemate ees ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tuled põlevad mul ja teistelgi siinkandis vaat et veebruari keskpaigani, ilus selles veel pimedas ajas. Aga eile avastasin, et kell neli on akna taga veel valgust :)

   Kustuta
 3. Peale külmarekordit eile öösel (-21,7) mõjus hommikuks -10 peale tõusnud ilmake nagu tohutu leevendus. Ja -3 päeval oli puhta paradiis, toad olid jälle soojad ja kampsunid võis maha ajada.:)

  VastaKustuta